KOJA
KOJA
CZCZ    ENEN
 

 

Hlavní produkty  -  Dispečerská zařízení  -  Dispečerské centrum

Společná technologie dispečinku  / Dispečerské centrum

Do společné části dispečerského centra jsme zařadili ty technologie, které využívá více učastníku.

Teoreticky bychom mohli do společné technologie dispečinku zařadit kabelážní systémy, dvojité technologické podlahy, podhledové stropy, osvětlení, slunolamy, žaluzie, klimatizaci, ventilaci, přetlakování atd. Tyto prvky, ale najdete v kapitole "TECHNOLOGIE BUDOVY".

Foto 2 ukazuje grafickou stěnu (pohled zezadu) v konfiguraci 2x4 v celkové velikosti 4000x1500mm. Rozlišení 4096 x 1536 bodů. Použitá technologie - SYNELEC. Grafická stěna je namontována tak, že zadní část technologie tvoří předěl (příčku) mezi místností dispečerského sálu a technologickou místností zázemí grafické stěny. Místnost má vlastní chlazení, kontrolu přístupu, kontrolu teploty atd.<br>
Grafických stěn nabízíme několik druhů (zadní projekkce, LCD, plazma). Záleží na konkrétním účelu použití (jiná GS bude například pro zobrazení technologických stavů v chemické závodě, jiný druh je vhodnější použít pro zobrazení velkého kamerového systému).    Elektronická klíčovnice, která umožňuje prostřednictvím příslušného SW sledovat na PC evidenci jednotlivých klíčů. 
Systém sleduje, kdo a kdy klíč používá. 
Tablo klíče se dodává v provedení 32 nebo 64 klíčů. Komunikace s PC je pomocí RS 422. Základní tablo Automatický registrační systém pro rychlé vyhledání dokumentace (např.dokumentace na zdolávání požáru). V podstatě jede kontejnery se šuplíkovými pořadači s LED diodou jako identifikátorem, který je aktivovám v souvislosti s vyhledání objektu například při poplachu. Nejčastější organizace šuplíkových kontejnerů je 3x3 (po 6 složkách). Tablo mapa. V tablu se zobrazují hlídané body na mapovém či fotografickém podkladě. Široké Využití od sledování technických hlásičů až po sledování osob. Mapové rámy se vyrábějí v libovolných velikostech. Největší zatím vyrobené talo bylo 4,5m x 1,5m, 256 sledovaných bodů.

ZPĚT
© 2020 KOJA, spol. s r.o., Všechna práva vyhrazena.  |  e-mail: koja@koja.eu